Telefon unic inscriere: 0743 11 31 61 |contact@scoalaofelia.ro

Curs Masaj Reflexoterapie

/Curs Masaj Reflexoterapie
Curs Masaj Reflexoterapie 2020-08-26T10:49:31+00:00

Curs Masaj Reflexoterapie    

 Un curs ca o lectie de viata unde sanatatea  este mai presus de toate!                                                                                                             

Omul sanatos, frumos pe interior dar si in exterior !

Intinde o mana celor care au nevoie de ajutorul tau si pregateste-te sa devii un viitor profesionist alaturi de ,,dascalii Scolii Ofelia” !

CONTINUT CURS: 

Curs de initiere care cuprinde baze de anatomie si fiziologie umana, organizarea cabinetului de masaj.Se predau ore de teorie si practica in care se invata masajul la nivelul talpilor, picioarelor ca parte integranta a medicinei traditionale chinezesti.Reflexoterapia este cel mai simplu mod de a trata o afectiune, tratamentul se poate face si acasa, deci inivestitie minima dar  si forma organizata, cabinet masaj reflexoterapie

LECTOR: Petre Gradinaru, mentorul  scolii de masaj din Sibiu si din Transilvania incepand  cu anul 1993, prof. recuperare medicala si kinetoterapie. ,, Am cunoscut aceasta metoda de tratament in anul 1991 ca profesor de recuperare medicala activand in cadrul colectivului medical al Spitalului de recuperare neuromotorie copii din Sibiu ” !

DURATA : 2-4 saptamani 

Pretul cursului este raportat la nivelul de pregatire pe care il oferim.

Incluse in pretul cursului: materiale consumabile, manual de curs

CERTIFICARE: 

 La finalul cursului, in urma  evaluarii se elibereaza  Certificat de Specializare Masaj Reflexogen si Supliment Descriptiv cu competentele aferente  cu recunoastere nationala ( se poate angaja in Romania  sau se poate deschide cabinet de masaj privat prin inregistrare la Registrul Comertului – PFA)

 INFORMATII INSCRIERE : 

  • Tel.  0743113161 Luni – Sambata 9 – 18, prof. Petre Gradinaru  recuperare medicala / kinetoterapie  
  • Email : contact@scoalaofelia.ro 
  • Facebook :https://www.facebook.com/Cursuri-Acreditate-Ofelia-1523460401282820/

 Curs Masaj Reflexoterapie

Scoala Ofelia-Filiala Sibiu

Scoala Ofelia-Filiala Alba Iulia

Scoala Ofelia-Filiala Deva

Scoala Ofelia-Filiala Hunedoara

Scoala Ofelia-Filiala Petrosani

Scoala Ofelia-Filiala Targu Jiu

Scoala Ofelia-Filiala Ramnicu – Valcea

Scoala Ofelia-Filiala Resita

Scoala Ofelia-Filiala Satu Mare

Scoala Ofelia-Filiala Baia Mare

Scoala Ofelia-Filiala Caransebes

Scoala Ofelia-Filiala Arad

Scoala Ofelia-Filiala Piatra Neamt

Scoala Ofelia-Filiala Slatina

Inscrie-te la Curs !