Telefon unic inscriere: 0743 11 31 61 |contact@scoalaofelia.ro

Scoala Ofelia, cursuri masaj terapeutic, recuperare medicala / kinetoterapie

//Scoala Ofelia, cursuri masaj terapeutic, recuperare medicala / kinetoterapie

Scoala Ofelia, cursuri masaj terapeutic, recuperare medicala / kinetoterapie

 Pentru a veni în ajutorul celor care au probleme de sănătate trebuie ca noi înşine să fim modele de sănătate. Minte sănătoasă în corp sănătos. Nu poţi ajuta pe cel de lângă tine care îţi cer ajutorul dacă te afli într-o stare precară de sănătate, nu ai o bună dispoziţie, nu ai o gândire pozitivă.

Ajutându-vă pe voi înşivă puteţi să-i ajutaţi pe cei din jurul vostru.Pentru a deveni un bun terapeut este o cale lungă unde informaţia şi experienţa trebuie să formeze o echipă trainică.

 Perseverati si invatati, numai asa puteţi să-i sprijiniţi pe cei suferinzi, tehnicile învăţate în acest curs (masaj, reflexoterapie, presopunctură, gimnastică recuperatorie) vor clădi suportul personal, de care veţi avea nevoie în viitor.

By | 2019-05-06T06:49:47+00:00 mai 6th, 2019|Blog|Comentariile sunt închise pentru Scoala Ofelia, cursuri masaj terapeutic, recuperare medicala / kinetoterapie