Telefon unic inscriere: 0743 11 31 61 |contact@scoalaofelia.ro

ILUZIE SAU REALITATE – EVOLUTIA TRANSCENDENTALA A OMULUI -articol realizat de prof. Petre Gradinaru

//ILUZIE SAU REALITATE – EVOLUTIA TRANSCENDENTALA A OMULUI -articol realizat de prof. Petre Gradinaru

ILUZIE SAU REALITATE – EVOLUTIA TRANSCENDENTALA A OMULUI -articol realizat de prof. Petre Gradinaru

Corpurile noastre nu sunt o realitate. Atomul privit, este in interior aproape gol.                                                                 

Cum este posibil ca acesti atomi sa alcatuiasca lumea solida care ne inconjuara.

Adevarata constiiinta nu exista in creierul sau in trupul nostru.

,, GANDIM PREA MULT SI SIMTIM PREA PUTIN,,

Folosim mai mult emisfera cerebrala stanga, care gestioneaza gandirea logica, matematica, stiinta, santem de mici dirijati sa o folosim mai mult. Creierul drept gestioneaza sentimentele, intuitia, simbolurile, filozofia si religia. In fiecare dintre noi exista o parte feminina si una masculina, Yin si Yang, alb si negru, lumina si intuneric. Ambele sunt vitale pentru sanatatea noastra fizica si spirituala. Suprimarea femininului are consecinte grave asupra individului uman sau creat sterotipuri in care lumea este dominata de partea masculina. Rezultatul, Umanitatea isi pierde abilitatea naturala de a percepe energia Pamantului, Cosmica, si Personala. In tot ceeea ce exista, este o vibratie naturala proprie. Armonia inseamna legatura dintre Univers, Pamant, si corpurile noastre. Pierderea armoniei duce la dezechilibre si la aparitia bolilor. Locul vibratiilor culminante se numesc CHAKRE in numar de 7 care confera echilibru corpului uman. Putini stiu ca si Pamantul are 7 chakre situate pe 7 continente aflate la distante egale una fata de cealalta. Chakra radacina se afla pe muntele Shastia din California, chakra sexuala se afla la lacul Titicaca din America de sud, chakra plexului solar se afla in Australia, chakra inimii se afla in Anglia, chakra laringelui se afla in Egipt la Marile Piramide, chakra fruntii ( al treilea ochi ) se afla in Iran, chakra coroanei se afla in Tibet.
Emotiile predominante sunt : Frica si Iubirea. Frica are o vibratie lunga si lenta, Iubirea este intensa si rapida. Vibratiile sunt insusi temelia existentei noastre. Ele pot influienta structura moleculara a AND –ului uman. Din cele 64 de coduri ale acestuia sunt active doar 20. Emotiile noastre afecteaza direct structura AND – lui. Rotatia si orbitarea astrilor din Univers serveste drept ceas pentru a arata planul schimbarilor si tranzitiilor ce vor urma. ,, O NOUA ORDINE MONDIALA,, o schimbare a evolutiei, ,,EVOLUTIA TRANSCENDENTALA A OMULUI,, La nivel celular corpurile noastre raspund unui puls electromagnetic numit de antici ,, circuitul sacru,,. Celulele primesc acest puls de la creier, acesta il primeste la randul lui de la inima, care primeste pulsul de la Pamant. Acest puls vine din Univers. Este inceputul unei schimbari majore la nivel fizic si spiritual care a inceput la 31 decembrie 2012.
,, OMUL se afla intr-un proces de transformare catre alte forme de lumina care nu apartin acestei lumi. Cei nepregatiti pentru aceasta tranzatie nu vor putea face fata schimbarilor rapide ale psihicului. Singurul mod de a ne pregati pentru pentru ce va fi sa vina este sa cautam ADEVARUL.

,,ADEVARUL DIN NOI INSINE, DIN PSIHICUL NOSTRU, SI DIN JURUL NOSTRU,,

By | 2015-09-15T08:27:35+00:00 septembrie 15th, 2015|Blog|Comentariile sunt închise pentru ILUZIE SAU REALITATE – EVOLUTIA TRANSCENDENTALA A OMULUI -articol realizat de prof. Petre Gradinaru