Telefon unic inscriere: 0743 11 31 61 |contact@scoalaofelia.ro

CE ESTE COAFURA ?

//CE ESTE COAFURA ?

CE ESTE COAFURA ?

CE ESTE COAFURA ?

Am putea spune că obiectul coafurii este părul, îngrijirea lui, aranjarea etc.                                                                                                         

Dar cofura nu înseamnă numai aceste lucruri şi este si unul dintre domeniile modei, pe lângă design, machiaj şi altele,

mai mult, este o meserie care aparţine de sfera esteticului, ea se ocupă de fapt cu frumuseţea femeii.

În feminitatea unei femei, un rol foarte important este jucat de păr.

De câte ori nu ne-a atras atenţia o coafură deosebită şi un păr sănătos.

– A fi coafeză însemnă a iubi frumosul şi, în plus, a iubi omul! Da, coafeza este cea datorită căreia o femeie poate arăta mai bine sau mai puţin bine, ceea ce face ea are consecinţe imediate şi vizibile.

– Odată ce sunt stăpânite tehnicile clasice de aranjare şi îngrijire a părului, o coafeză îşi poate da frâu liber imaginaţiei iar  rezultatele le vedem pe podiumurile prezentărilor de modă, în reviste, la televizor ş.am.d.

– Meseria de coafeză aduce şi o satisfacţie materială? Răspunsul clar este “da”. Întotdeauna o femeie va dori să arate cât mai bine, deci prin perseverenţă puteţi ajunge la un număr destul de mare de cliente permanente şi fidele. De aici, următoarea treaptă ar mai rămâne hairstyling-ul…Şi totuşi, pentru a ajunge acolo, este necesară ambiţia, dedicaţia şi nu în ultimul rând depunerea de efort şi exerciţiul psihic al imaginaţiei.

SCOALA OFELIA VA ASTEAPTA SA PROFITATI DE EXPERIENTA DE PESTE 16 ANI SI SA VA INSCRIETI LA CURSURILE DIN SIBIU SI DIN TARA….

Tel. 0743113161 Vizitati acest link : https://scoalaofelia.ro/cur…/curs-calificare-coafor-frizerie/

By | 2015-07-02T06:23:50+00:00 iulie 2nd, 2015|Blog|Comentariile sunt închise pentru CE ESTE COAFURA ?