Telefon unic inscriere: 0743 11 31 61 |contact@scoalaofelia.ro

ARGINTUL COLOIDAL – articol prezentat de prof.Petre Gradinaru

//ARGINTUL COLOIDAL – articol prezentat de prof.Petre Gradinaru

ARGINTUL COLOIDAL – articol prezentat de prof.Petre Gradinaru

Tratamentele cu argint coloidal distrug majoritatea microbilor si bacteriilor, grabesc vindecarea ranilor,

ajuta la eliminarea celulelor tumorale, stimuleaza cresterea oaselor si intareste sistemul imunitar.                             

Din acest motiv argintul coloidal obtinut prin electroliza argintului pur in apa distilata este considerat  unui

dintre cele mai puternice si eficace bactericide natural cunoscute si i se confera denumirea de “superantibiotic”.

Nu are efecte secundare in dozele indicate, nu interactioneaza cu alte medicamente si nu provoaca reactii adverse sau alergice. Inegalabila capacitate bactericida in lupta cu peste 650 de specii de microorganism patogene si uimitorul fapt ca in prezenta lui orice agent patogen este distrus atat de repede incat le este imposibil sa-si creeze mecanisme de rezistenta

1. Argintul coloidal este un puternic bactericid cu spectru larg de folosinta
microbi sunt fi eliminati cu argint coloidal intr-un interval de sase minute
Asadar argintul coloidal functioneaza ca un catalizator si este de ajuns prezenta sa pentru ca multe microorganisme care provoaca boli infectioase sa nu poata respire si sa moara asfixiate
Sa nu uitam ca inauntrul corpului omenesc argintul coloidal nu formeaza compusi toxici, ci interactioneaza doar cu enzima metabolizatoare de oxigen a unui germene patogen unicelular. Asadar, nu poate cauza respingeri sau alergii de niciun fel.
2. Constituie al doilea sistem de aparare
Asa cum au demonstrat cercetarile ulterioare, luat zilnic, argintul coloidal, prin marea eficienta   si  prin rapiditateacu care actioneaza, se constituie intr-un adevarat “al doilea sistem imunitar” care produce energie, vitalitate si vigoare, reduce toxinele din organism, provoaca o crestere semnificativa a globulelor albe in sange si genereaza o senzatie rapida de usurare.

3. Argintul coloidal ajuta in eliminarea celulelor tumorale
Cand argintul e prezent, celulele canceroase sunt diferentiate si organismul restabilit.

Este posibil ca un deficit de argint sa fie unul dintre multele motive ale existentei cancerului si ale cresterii repide a numarului de imbolnaviri de cancer.”
4. Grabeste vindecarea ranilor si arsurilor
5. Argintul coloidal stimuleaza cresterea oaselor
6. Presupune un ajutor in timpul sarcinii si pentru fat

La tot ce s-a spus trebuie sa adaugam ca ajuta in decongestionarea inflamatiilor, imbunatateste digestia si este un tonic general al organismului.

De fapt, multe personae care il iau zilnic afirma ca se simt mai tinere. Explicatia sta, conform expertilor, in aceea ca organismul, datorita proprietatilor de preventive si imunopotentatoare ale argintului coloidal, poate utilize energiile sale pentru alte sarcini distinct ca sa lupte contra bolii.

       Concluzionand, argintul coloidal este o alternativa total naturala, eficace si fara efecte secundare si  in plus  este  eficace impotriva familiilor microbiene care sunt rezistente la antibiotice conventionale.

By | 2014-11-24T09:32:49+00:00 noiembrie 24th, 2014|Blog|Comentariile sunt închise pentru ARGINTUL COLOIDAL – articol prezentat de prof.Petre Gradinaru